ok logo

Resultatlisten fra DM Bønnerup Strand

DM Bønnerup Strand
D. 16-18/8-2013

RESULTATLISTE MED FRATRÆK. LAV-POINT SYSTEM

Plc.Sejl nr.NavnSejlklub1.S2.S3.S4.S5.S6.S Point 
1DEN 1431Jørgen Svendsen Vallensbæk11(2)2217
2DEN 6Stefan MyralfHellerup2(3)11138
3DEN 1280Jørgen LindhardtsenHvidovre5444(8)421
4DEN 1393Rene S. JohannsenKBL3(12)636725
5DEN 1340Christian OlesenVallensbæk1158(BFD)3229
6DEN 1304Christian MidtgaardHelsingør8(15)1369541
7GER 693Martin von ZimmermannOevelgoenne(12)1011710846
8DEN 1411Jens LaugeSES/HS149(16)941450
9DEN 1369Christian HedlundHellerup6615(BFD)161053
10DEN 1344Peter WibroeSSSK1513125(20)1257
11DEN 1402Bo TeglersHellerup10(OCS)71221959
12DEN 142Mathias LivbjergKaløvig473(BFD)7DNC66
13DEN 1377Jørgen HolmKBL1320911(28)1366
14GER 740Gunter ArndtSSSK/FYC98(DSQ)BFD5673
15GER 772Oliver GronholzSegeberger725(BFD)15DNC74
16NOR 472Bo Reker AndersenHellerup(36)161413141875
17DEN 1335Mogens JohansenSolrød Strand201421813(DNC)76
18DEN 1424Ask AskholmSvendborg Sund1618(25)14181177
19DEN 1303John Skjoldby PetersenHerslev Strand2611102124(DNC)92
20DEN 1331Fritz BannerEbeltoft Vig19(26)1915251593
21DEN 14Adam MallingHellerup2522221919(DNC)107
22DEN 1390Lars DueSkælskør Amatør(DNF)1723BFD1116112
23DEN 1423Jesper StrandbergHerslev Strand17191716(DNC)DNC114
24DEN 1347Anders BuhlHerslev Strand2130262217(DNC)116
25GER 715Sven BeyeSegeberger2424341822(DNC)122
26DEN 1413Henrik Kofoed-LarsenHellerup3534181026(DNC)123
27DEN 1419Mads BrockhuusSkælskør Amatør27272731(DNC)17129
28DEN 1403Lars AndresenHerslev Stand2823321732(DNC)132
29RSA 31Joe SchubertMarselisborg2329312627(DNC)136
30DEN 1407Malte PedersenKDY222530(BFD)23DNC145
31DEN 1388Sam JedigHerslev Strand3132242534(DNC)146
32DEN 1052Per SørensenKaløvig Bådelaug3033282929(DNC)149
33DEN 1357Henning Biering NielsenKaløvig Bådelaug3339(DNC)2312DNC152
34DEN 1416Mikael NielsenVallensbæk182820(BFD)DNCDNC156
35DEN 1396Stig FrandsenKaløvig Bådelaug2936(DNC)2831DNC169
36DEN 1275Poul VincentsHerslev Strand3737333033(DNC)170
37DEN 1350Per SørensenEbeltoft Vig32(DNF)DNC2430DNC176
38DEN 1219Thomas KvistHerslev Strand3838363335(DNC)180
39DEN 1428Lars Jørgen AndresenHerslev Strand(DNF)2129DNCDNCDNC185
40DEN 1392Tim NormannFrederikssund343535(DNC)DNCDNC194
41DEN 1316Peter KirkegaardHellerup(DNF)DNCDNC2736DNC198
42DEN 1415Thomas ChristensenHerslev Strand(DNF)DNCDNC20DNCDNC200
43DEN 1262Troels LykkeSejlklubben Sundet(DNF)31DNCDNCDNCDNC211
44DEN 1337Jens ThomsenHerslev Strand(DNF)DNCDNC32DNCDNC212

OCS=On Course Side, DNF=Did not Finish, DNS=Did not Start,
DNC=Did not Compete, RDG=Redress granted, DSQ=Disqualified