Warning: include(../../mj/menu.htm): failed to open stream: No such file or directory in /customers/2/7/d/okjolle.dk/httpd.www/resultater/2009/3_vm_udt_sverige_lundeb.php on line 14 Warning: include(): Failed opening '../../mj/menu.htm' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php') in /customers/2/7/d/okjolle.dk/httpd.www/resultater/2009/3_vm_udt_sverige_lundeb.php on line 14

Resultatlisten for 3. stævne i spar lolland logo ligaen 2009

 
 

 Lundeborg sejlklub D. 16-17/5-2009
3. VM udtagelse til Kalmar, Sverige 2009

 
  RESULTATLISTE MED FRATRÆK. LAV-POINT SYSTEM  
Plc. Sejl nr. Navn Sejlklub 1.S 2.S 3.S 4.S 5.S Point
1 GER 744 Karsten Hitz Segeberger Segel Club (1) 1 1 1 1 4
2 DEN 1364 Jørgen Lindhardtsen Hvidovre (4) 3 2 4 4 13
3 DEN 1361 Rene Johansen Kaløvig Bådelaug 2 4 5 3 (7) 14
4 DEN 1340 Christian Olesen Kalundborg 3 (14) 7 2 3 15
5 GER 672 Gunter Arndt FYC/Solrød Strand (8) 8 3 5 2 18
6 GER 693 Martin V. Zimmermann SCOe 7 5 6 (9) 5 23
7 DEN 1346 Anders Andersen Horsens 5 6 (13) 7 6 24
8 DEN 1246 Jesper Petersen Solrød Strand 6 (25) 4 6 12 28
9 DEN 4 Jørgen Holm Kaløvig Bådelaug 11 2 9 12 (14) 34
10 DEN 1368 Christian Hedlund Hellerup 9 7 (12) 11 8 35
11 DEN 1335 Mogens Johansen Solrød Strand 12 11 10 (13) 9 42
12 DEN 1369 Bo Teglers Hellerup 10 (20) 8 10 18 46
13 DEN 1303 John Skjoldby Petersen Roskilde 13 (17) 16 15 11 55
14 DEN 1374 Troels Lykke Vallensbæk 15 15 11 14 (DNC) 55
15 DEN 1370 Jesper Strandberg Bramsnæs 20 10 17 20 (DNC) 67
16 DEN 1367 Ken Zier Sejlklubben Ebeltoft Vig 14 19 (DNC) 23 13 69
17 DEN 1350 Per Sørensen Sejlklubben Ebeltoft Vig 16 (26) 14 22 17 69
18 DEN 1331 Fritz Banner Ebeltoft 23 22 15 (DNC) 10 70
19 NOR 467 Jens Makholm Hellerup 17 16 21 21 (DNC) 75
20 DEN 1357 Henning Biering Nielsen Ebeltoft Vig Sejlklub 24 18 18 19 (DNC) 79
21 DEN 1265 Malte Pedersen Kongelig Dansk Yachtklub (27) 23 25 17 16 81
22 RSA 31 Joe Schubert Kaløvig Bådelaug 18 12 22 (DNC) DNC 85
23 DEN 1336 Thomas Christensen Bramsnæs 22 27 20 16 (DNC) 85
24 DEN 1359 Mads Brockhuus Hellerup 21 13 (DNC) 24 DNC 91
25 DEN 1302 Ask Askholm Svendborg Sund 26 (30) 24 26 15 91
26 DEN 1329 Sam Jedig Bramsnæs 29 9 26 28 (DNC) 92
27 DEN 1366 Svend Erik Molbech Skovshovede/Brøndby (DNC) DNC DNC 8 19 93
28 DEN 1324 Jan Larsen Hvidovre 19 24 19 (DNC) DNC 95
29 DEN 1277 Poul Christiansen Farum 25 21 27 25 (DNC) 98
30 DEN 1301 Rasmus Clausen Sejlklubben Esrum Sø (DNC) DNC 23 18 DNC 107
31 DEN 1275 Søren Andersen Skovshoved 28 28 28 27 (DNC) 111
32 DEN 1371 Lynge Thang Jørgensen Nakskov (DNC) 29 DNC DNC DNC 128
 
OCS=On Course Side, DNF=Did not Finish, DNS=Did not Start,
DNC=Did not Compete, RDG=Redress granted, DSQ=Disqualified